«МИХАЙЛО МЕЛЬНИК СТАВ ЗОЛОТИМ ВИТЯЗЕМ»

«МИХАЙЛО МЕЛЬНИК СТАВ ЗОЛОТИМ ВИТЯЗЕМ»

Ассоль Овсянникова

(газета «Наше Місто», 11.11.2006р. м. Дніпропетровськ)

З 20 жовтня по 6 листопада в Москві проходив IV Міжнародний театральний форум «Золотой Витязь», в якому взяли участь близько 600 театральних діячів Росії, України, Білорусії, Сербії, Боснії та Герцеговини, Македонії, Болгарії та Естонії. Серед учасників, гостей та членів журі народні артисти СРСР Юрій Соломін, Кирило Лавров, Інна Чурикова, Еліна Бистрицька, народні артисти Росії Борис Морозов, Микита Михалков. Протягом двох тижнів на театральних сценах Москви було показано близько 35 вистав малих (до десяти чоловік) та великих форм, що відповідають девізу фестивалю «За моральні християнські ідеали. За звеличення душі людини».

Єдиним представником України на форумі був Дніпропетровський театр одного актора «Крик». І народний артист України Михайло Мельник отримав золото.

Виставу «Mollis» («Кроткая») за Ф. Достоєвським Михайло Васильович показував на сцені Московського театру російської драми «Камерна сцена» без перекладу. І хоча голова журі Зінаїда Кирієнко (Наталія в «Тихому Доні») була не дуже задоволена цим, усе ж Михайло Мельник цілком заслужено отримав золотий диплом фестивалю. Тим більше, що на фестивалі минулого року переклад «Гріха» не знадобився, і голова форуму Микола Бурляєв запропонував наступного разу не перекладати вистави.